Wszystko o okularach

24 października 2017
Wszystko o okularach

Coraz więcej osób zaczyna skarżyć się, że ma problemy ze wzrokiem. Na pewno wynika to z faktu, że dużo czasu spędzamy przed komputerem czy telewizorem. Jeżeli jednak tylko zauważymy, że mamy jakieś problemy, powinniśmy od razu zarezerwować sobie wizytę u okulisty. Bo to właśnie dobry okulista Warszawa, może szybko stwierdzić co nam dolega i zaproponować nam odpowiednie okulary. Mamy ich na rynku bardzo dużo, jednak powinniśmy unikać tych kupowanych na bazarkach czy w tanich sklepach. Powinny one być dokładnie takie, jakie zalecił nam okulista, gdyż w przeciwnym wypadku, nasz wzrok tylko się pogorszy. Dobry okulista Warszawa powie nam, jakie szkła powinniśmy nosić, a sami możemy sobie za to wybrać oprawki w jakich szkła będą zamontowane.

Jakie możemy na rynku spotkać soczewki do okularów? Oto one:

  • Soczewki z tworzyw sztucznych - bardzo popularne, są lekkie i bardzo odporne na uszkodzenia. Musimy je tylko w odpowiedni sposób konserwować,
  • Soczewki szklane - nieco cięższe od wyżej wymienionych soczewek. Musimy też na nie bardziej uważać, gdyż są mniej odporne na uszkodzenia,
  • Soczewki poliwęglanowe - niezwykle lekkie i odporne soczewki. Jednakże ich wadą jest dosyć wysoka cena, jaką trzeba za nie zapłacić.   

Jakie są cechy okularów na które warto zwracać uwagę? Oto kilka z nich:

  • Masa okularów - jest ona dosyć istotna, bo jeżeli będą ważyły zbyt dużo, będa nas po prostu za bardzo obciążały,
  • Wytrzymałość - warto czasami wydać nieco więcej pieniędzy, by kupić sobie okulary dobrej marki, które będą nam służyły dłużej. Możemy zasięgnąć opinii znajomych, czy ich okulary są trwałe i na tej podstawie kierować się wyborem,
  • Powłoka na soczewkach - rozróżniamy powłoki absorpcyjne, antyrefleksyjne czy polaryzacyjne. Każda z nich ma inne zalety i powinna być używana do innych celów.  
  • Dopasowanie do twarzy - okulary nie powinny nas “uwierać” i “przypominać” o sobie przez cały dzień. Powinny dobrze leżeć i na nosie i na uszach.

Są jeszcze inne cechy, o których powinniśmy pamiętać, decydując się na wybór okularów. Jednak zawsze musimy pamiętać, by na pierwszym miejscu były rady okulisty, który zalecił nam okulary.

Gdzie najlepiej wybrać się na zimowe ferie?

Gdzie najlepiej wybrać się na zimowe ferie?

18 grudnia 2017

Ferie zimowe to czas, który wyczekiwany jest ze zniecierpliwieniem przez wszystkich ...

Więcej
Fotografie i miejsca, w jakich można je robić

Fotografie i miejsca, w jakich można je robić

21 grudnia 2017

Zdjęcia to jak wszystkim wiadomo doskonała pamiątka z wielu uroczystości rodzinnych, jakiś ...

Więcej
Możliwości rozwoju jakie daje ekonomia

Możliwości rozwoju jakie daje ekonomia

10 lutego 2018

O możliwościach rozwoju inteligencji finansowej człowieka wie chyba każdy. Nauką, która może ...

Więcej