Tatry czy Alpy - gdzie na ferie z dziećmi Polacy wyjeżdżają najchętniej?

21 stycznia 2018
Tatry czy Alpy - gdzie na ferie z dziećmi Polacy wyjeżdżają najchętniej?

Z roku na rok coraz więcej Polaków na miejsce zimowego wypoczynku wybiera znane europejskie kurorty. Nie znaczy to jednak że polskie Tatry są przez nas dużo rzadziej odwiedzane niż w ubiegłych latach. Popularne górskie miejscowości, takie jak chociażby Zakopane, co roku cieszą się ogromną popularnością. Wiele osób wciąż uważa, że to właśnie stolica polskich Tatr jest miejscem, gdzie na ferie z dziećmi z całą pewnością warto przyjechać.

Aby zabrać na zimowy wypoczynek swoje pociechy i w dodatku mieć pewność, że wszyscy będą się w trakcie takiego urlopu naprawdę dobrze bawić, musimy wziąć pod uwagę szereg czynników. Oczywiście podstawowym kryterium wyboru miejsca na ferie zimowe będzie przede wszystkim ulubiony przez nasze dzieci sposób spędzania wolnego czasu. Jadąc z dziećmi musimy również wziąć pod uwagę ich potrzeby oraz ich wymagania odnośnie miejsca  naszego wypoczynku.

Ferie w Polsce czy zagranicą? 

Decydując się na wyjazd zagraniczny zazwyczaj mamy pewność co do warunków śniegowych jakie będą panowały w miejscu w jakim chcemy spędzić ferie. We francuskich, włoskich czy austriackich Alpach zazwyczaj nie musimy martwić się o to, czy śniegu będzie pod dostatkiem oraz czy stoki będą właściwie przygotowane. W polskich górach sytuacja nie zawsze jest równie komfortowa - szczególnie pogoda w ostatnich latach lubi płatać figle miłośnikom białego szaleństwa. Warto więc wziąć pod uwagę takie miejsca, gdzie na ferie z dziećmi możemy pojechać praktycznie niezależnie od pogody i równie dobrze się bawić. 

Z drugiej zaś strony - coraz lepsza infrastruktura w polskich miejscowościach turystycznych przyciąga z roku na rok coraz więcej rodaków. W uznanych górskich kurortach możemy spotkać również coraz więcej obcokrajowców, których przyciąga tutaj piękno tatrzańskich krajobrazów. Oczywiście pogoda w polskich górach bywa różna. Nie zawsze możemy liczyć na to, że warunki pogodowe i przede wszystkim śnieg umożliwią aktywny wypoczynek dla osób wybierających się tutaj na narty.

Wybierając zegarek postaw na jakość

Wybierając zegarek postaw na jakość

19 stycznia 2018

Tendencja kupowania zegarków wzrasta w zawrotnym tempie z roku na rok. Aczkolwiek nie ...

Więcej
Fotografie i miejsca, w jakich można je robić

Fotografie i miejsca, w jakich można je robić

21 grudnia 2017

Zdjęcia to jak wszystkim wiadomo doskonała pamiątka z wielu uroczystości rodzinnych, jakiś ...

Więcej
Doradztwo procesowe i audyty działania

Doradztwo procesowe i audyty działania

26 października 2017

Nie, nie chodzi o doradztwo w czasie procesów wytoczonych przez wściekłych klientów. ...

Więcej