Internet to otwarte drzwi do twojej prywatności

31 grudnia 2017
Internet to otwarte drzwi do twojej prywatności

Z początkiem maja bieżącego roku - instytut ankiet PBI opublikował miażdżący w swojej wymowie raport. Raport ów dotyczy bezpieczeństwa, gromadzenia, ujawniania danych w Internecie w Polsce. Okazuje się że osiemdziesiąt sześć procent rodaków zwykle ujawnia dane na temat swojego imienia oraz nazwiska, to nie jest jednak takie całkiem złe. Podobnież ujawnianie danych na temat swojej daty urodzenia, co zrobiło siedemdziesiąt pięć procent rodaków. Do tego dochodzi jeszcze sześćdziesiąt osiem procent osób ujawniających swoją fotografię. Niepokojące jest już jednak nader swobodne ujawnianie swoich numerów telefonów, czy fotografie mieszkań i domów również, robi to blisko dwadzieścia siedem procent internautów z Polski. Niemniej każdy radca prawny, udzielający porady prawne odradziłby większości ów praktyki, mogłyby się one okazać zgubne skutkach bowiem dla niejednego człowieka.

Takie informacje są jak otwarte drzwi do naszego domu, z przyklejoną na nich kartką – „Bierz co chcesz i w nogi”! Warto niebywale uważnie patrzeć na strony serwisów Internetowych, czytać wnikliwie regulaminy i nie koniecznie podawać nader wyczerpująco swoje dane. Dane bowiem mają zwykle to do siebie, że im precyzyjniejsze, tym stanowią lepsze źródło wiedzy dla potencjalnych przestępców o nas samych. Nie rzadkie bywają przypadki, zresztą nie jedynie w Polsce, kiedy to zadowoleni ludzie umieszczali swoje fotki na portalach społecznościowych w rodzaju : Facebook, Twitter, Nasza Klasa, etc - z opisem – właśnie jesteśmy na wakacjach z datą zrobienia zdjęcia, a niemal w tym samym momencie złodziej okradali dom „szczęściarzy”.

Wszystko dlatego że ci dali wyraźną informację złodziejom że ich nie ma w domu, w związku z czym spokojnie mogą otworzyć drzwi, wejść i rabować co się tylko da. Istniej coś takiego jak kodeks Internauty też, tam dokładnie można zapoznać się z zagrożeniami jakie czyhają w sieci na mało rozważnych. Nikt przez to nie twierdzi że sieć Internetu przez to, sama w sobie jest złem wrodzonym – absolutnie nic z tych rzeczy. Sęk w tym, że zawsze trzeba rozważnie szafować informacjami na swój temat, jakie się dobrowolnie publikuje w globalnej sieci. W zasadzie reguły są zrozumiałe i oczywiste nawet dla dziecka, szkoda jednak że wciąż jeszcze zbyt mało osób bierze sobie poważnie to do serca.

Telefony komórkowe, a zagrożenie dla zdrowia

Telefony komórkowe, a zagrożenie dla zdrowia

31 stycznia 2018

Wszyscy mówią o negatywnym wpływie telefonów komórkowych na zdrowie człowieka. ...

Więcej
Wynajmujemy autobus

Wynajmujemy autobus

27 grudnia 2017

Jeżeli wybieramy się w podróż często korzystamy ze środków publicznej lokomocji. Dla ...

Więcej
Doradztwo procesowe i audyty działania

Doradztwo procesowe i audyty działania

26 października 2017

Nie, nie chodzi o doradztwo w czasie procesów wytoczonych przez wściekłych klientów. ...

Więcej