Gdzie najlepiej wybrać się na zimowe ferie?

18 grudnia 2017
Gdzie najlepiej wybrać się na zimowe ferie?

Ferie zimowe to czas, który wyczekiwany jest ze zniecierpliwieniem przez wszystkich uczniów - zarówno tych ze szkół podstawowych jak i średnich. Dwa tygodnie wolnego, to doskonała okazja do tego, aby odpocząć od codziennych obowiązków szkolnych i nabrać sił do efektywnej aktywności w kolejnym semestrze. Jakie są najpopularniejsze kierunki wyjazdów na ferie zimowe? O ile jeszcze w czasie letnich wakacji wyjazdy w miarę po równo rozkładają się do miejscowości nadmorskich, górskich jak i tych położonych nad jeziorami, o tyle w zimie zdecydowanie największą popularnością cieszą się kurorty górskie. Jakie góry warto odwiedzić zimą?

Beskidy - dla każdego coś dobrego

Beskidy to doskonała lokalizacja, dla wszystkich tych którzy dopiero zaczynają przygodę z szaleństwem na dwóch deskach, chociaż i bardziej wytrawni i doświadczeni narciarze nie powinni narzekać na nudę. Znaleźć tu można zarówno ośle łączki przystosowane do nauki jazdy na nartach dla dzieci, jak i stoki o dosyć dużym nachyleniu. W Beskidach jest bardzo rozwinięta infrastruktura turystyczna - nie brakuje zarówno obiektów noclegowych jak i gastronomicznych. Pod tym względem prym wiedzie Beskid Żywiecki oraz Śląski. Trasy narciarskie są doskonale przygotowane, a stoki w większości oświetlone. Beskidy idealnie nadają się zarówno na rodzinny wypoczynek jak i na samodzielny wyjazd nastolatka na obóz młodzieżowy.

Tatry - stoki narciarskie dla orłów

Jeżeli chodzi o najwyższe polskie góry, jakimi są Tatry, to podobnie jak w Beskidach, można tu znaleźć wiele interesujących tras zjazdowych. Większość z nich cechuje się jednak dosyć dużym nachyleniem stoków, przez co dedykowane są one bardziej doświadczonym narciarzom. Można oczywiście również znaleźć trasy przeznaczone dla osób początkujących. Na popularność tego regionu w dużej mierze pracuje również jego stolica - Zakopane. Jest tu wiele atrakcji, z których można korzystać w momencie gorszych warunków atmosferycznych. Trzeba jednak pamiętać o tym, że w Zakopanym i okolicach przez cały rok jest duże natężenie ruchu turystycznego, a jego szczyt przypada na wakacje oraz właśnie ferie zimowe. Każdy, kto pragnie odpocząć od zgiełku i hałasu powinien zdecydowanie omijać Zakopane szerokim łukiem.

Jeżeli szukasz jeszcze innego pomysłu na spędzenie ferii zimowych, wejdź na http://www.wakacjezdzieckiem.pl/

Co robić na wczasach gdy pada deszcz?

Co robić na wczasach gdy pada deszcz?

23 stycznia 2018

Nareszcie udało się nam wyjechać na upragnione wakacje. Marzyliśmy o pięknej słonecznej pogodzie, ...

Więcej
Wszystko o okularach

Wszystko o okularach

24 października 2017

Coraz więcej osób zaczyna skarżyć się, że ma problemy ze wzrokiem. Na pewno wynika to z ...

Więcej
Wynajmujemy autobus

Wynajmujemy autobus

27 grudnia 2017

Jeżeli wybieramy się w podróż często korzystamy ze środków publicznej lokomocji. Dla ...

Więcej