Chcesz wypocząć? Jedź w góry!

25 grudnia 2017
Chcesz wypocząć? Jedź w góry!

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami. To już najwyższy czas, by zastanowić się, gdzie i jak je spędzimy. Wśród wielu możliwości, które mamy do dyspozycji na szczególną uwagę zasługuje wypoczynek w górach. To świetny sposób na oderwanie się od codzienności i nacieszenie się pięknem polskiej zimy w towarzystwie rodziny czy znajomych.

Od czego zacząć planowanie ferii?

Planowanie ferii najlepiej zacząć od znalezienia odpowiedniej kwatery. Warto się pospieszyć, ponieważ im bliżej terminu wyjazdu, tym mniej dostępnych możliwości. Zależnie od standardu, którego oczekujemy i budżetu, którym dysponujemy, możemy zdecydować się na noclegi w hotelach, pensjonatach lub prywatnych kwaterach. Duże znaczenie ma również lokalizacja noclegu. Jeśli lubimy jeździć na nartach, dobrze, jeśli będziemy mieszkać w pobliżu stoku. Jeśli planujemy wyjazd z dziećmi, dodatkowym atutem będzie z pewnością bliskość atrakcji, takich jak aquapark, czy sala zabaw. To nieoceniona pomoc, kiedy pogoda nie dopisuje. Kiedy zdecydujemy już, dokąd chcemy pojechać, dobrze jest zorientować się, co ciekawego możemy zobaczyć w okolicy. Ferie zimowe w górach nie muszą przecież ograniczać się do spędzania całych dni na stoku. Warto zarezerwować kilka godzin na odwiedzenie interesującego zamku czy muzeum. Polska kryje mnóstwo urokliwych zakątków, które czekają, by je poznać. Przed wyjazdem dobrze jest poświęcić trochę czasu również na przeglądanie for internetowych czy portali społecznościowych. Dostępne tam informacje często okazują się bardziej przydatne niż te zawarte w przewodnikach turystycznych. Na podstawie opinii innych internautów najłatwiej zorientować się, które stoki odpowiadają naszym potrzebom albo gdzie wybrać się na obiad czy grzane wino.

Dobrze zaplanowane ferie w górach to gwarancja dobrze spędzonego czasu

Pozwolą całej rodzinie wypocząć i nabrać sił na kolejne miesiące. Pamiętajmy tylko, by nie odkładać planowania i rezerwacji na ostatnią chwilę. W przeciwnym razie może okazać się, że do naszej dyspozycji będą już tylko pokoje o wątpliwym standardzie położone z dala od wszelkich atrakcji turystycznych i stoków narciarskich.

Tatry czy Alpy - gdzie na ferie z dziećmi Polacy wyjeżdżają najchętniej?

Tatry czy Alpy - gdzie na ferie z dziećmi Polacy wyjeżdżają najchętniej?

21 stycznia 2018

Z roku na rok coraz więcej Polaków na miejsce zimowego wypoczynku wybiera znane europejskie ...

Więcej
Wybieramy bramę garażową do domu

Wybieramy bramę garażową do domu

08 stycznia 2019

Bramy garażowe stanowią niezbędny element wyposażenia we wszelkiego rodzaju przedsiębiorstwach. ...

Więcej
Doradztwo procesowe i audyty działania

Doradztwo procesowe i audyty działania

26 października 2017

Nie, nie chodzi o doradztwo w czasie procesów wytoczonych przez wściekłych klientów. ...

Więcej