Narzędzia ogrodowe

29 grudnia 2017
Narzędzia ogrodowe

Każdy, kto ma ogród, działkę lub choćby kawałek trawnika koło domu z pewnością wie, że zajęcie się tą przestrzenią nie jest proste bez odpowiednich narzędzi. Tyczy się to każdej pory roku, miesiąca, dnia.

Wiosną przydadzą się na przykład kosiarki, a w użytku będą pewnie przez prawie cały rok. Można do koszenia trawy wykorzystać także inne podkaszarki czy kosy, które świetnie sprawdzą się na różnych terenach. Gwoli ścisłości, na zwykły trawnik najlepiej wybrać kosiarkę, dzięki której łatwo pozbędziemy się wyższych źdźbeł na trawniku. W przypadku, kiedy na koszonym terenie występują miejsca, do których trudno dotrzeć kosiarką, korzystniej jest wybrać podkaszarkę. Czasem zbytnio się lenimy i kiedy orientujemy się, że trawa ma już pokaźny wzrost i dzieci bawią się w niej w dżunglę, jest już za późno na zwykłe kosiarki. Wtedy zostaje nam tylko ratunek kosy (elektrycznej, spalinowej, akumulatorowej), która poradzi sobie nawet z tak trudnym zadaniem.

Pozostając przy temacie trawnika, jest on jak sweter, czasem się mechaci. I choć niektórzy, próbując sweter ogolić, dostają białej gorączki i go wyrzucają, to trawnika wyrzucić się nie da i po prostu trzeba coś zrobić. Na szczęście mamy wertykulatory, inaczej zwane skaryfikatorami. Jeśli więc zobaczymy na swoim trawniku filc, czyli mech, starą trawę czy chwasty, warto sięgnąć po wspomniane urządzenie i oczyścić daną powierzchnię.

Posiadacze żywopłotu lub różnego rodzaju krzaków z pewnością docenią nożyce do żywopłotu. Kilka minut i przy niewielkim wysiłku mamy przystrzyżone rośliny wedle naszych potrzeb i upodobań. Dla bardziej szczegółowych prac tego typu polecamy sekatory.

Mówimy o wiośnie, a przecież zima czy jesień to także czas dbania o ogród, i to specjalnego, zupełnie innego. Trzeba pozbyć się spadających z drzew liści (najlepiej przy pomocy dobrej dmuchawy lub specjalnego odkurzacza do liści) i śniegu (tutaj sprawdzą się odśnieżarki).

Wymieniliśmy najczęstsze czynności i używane w ogrodzie narzędzia, a przecież jest ich dużo więcej. Jednak zapotrzebowanie na glebogryzarki, pilarki, rozdrabniacze do gałęzi, zamiatarki czy inne ma mniej osób niż na wymienione w tekście wyżej. Dlatego warto samemu wybrać interesujący nas sprzęt, chociażby z proponowanych przez firmę STIGA (są naprawdę dobre, sam zobacz).

Sprzedaż zdrowej żywności

Sprzedaż zdrowej żywności

24 listopada 2017

Zyski ze sprzedaży ekologicznej żywności mogą być wysokie, jeżeli będziemy mieli wielu zamożnych ...

Więcej
Doradztwo procesowe i audyty działania

Doradztwo procesowe i audyty działania

26 października 2017

Nie, nie chodzi o doradztwo w czasie procesów wytoczonych przez wściekłych klientów. ...

Więcej
Możliwości rozwoju jakie daje ekonomia

Możliwości rozwoju jakie daje ekonomia

10 lutego 2018

O możliwościach rozwoju inteligencji finansowej człowieka wie chyba każdy. Nauką, która może ...

Więcej