Gdzie najlepiej wybrać się na zimowe ferie?

18 grudnia 2017
Gdzie najlepiej wybrać się na zimowe ferie?

Ferie zimowe to czas, który wyczekiwany jest ze zniecierpliwieniem przez wszystkich uczniów - zarówno tych ze szkół podstawowych jak i średnich. Dwa tygodnie wolnego, to doskonała okazja do tego, aby odpocząć od codziennych obowiązków szkolnych i nabrać sił do efektywnej aktywności w kolejnym semestrze. Jakie są najpopularniejsze kierunki wyjazdów na ferie zimowe? O ile jeszcze w czasie letnich wakacji wyjazdy w miarę po równo rozkładają się do miejscowości nadmorskich, górskich jak i tych położonych nad jeziorami, o tyle w zimie zdecydowanie największą popularnością cieszą się kurorty górskie. Jakie góry warto odwiedzić zimą?

Beskidy - dla każdego coś dobrego

Beskidy to doskonała lokalizacja, dla wszystkich tych którzy dopiero zaczynają przygodę z szaleństwem na dwóch deskach, chociaż i bardziej wytrawni i doświadczeni narciarze nie powinni narzekać na nudę. Znaleźć tu można zarówno ośle łączki przystosowane do nauki jazdy na nartach dla dzieci, jak i stoki o dosyć dużym nachyleniu. W Beskidach jest bardzo rozwinięta infrastruktura turystyczna - nie brakuje zarówno obiektów noclegowych jak i gastronomicznych. Pod tym względem prym wiedzie Beskid Żywiecki oraz Śląski. Trasy narciarskie są doskonale przygotowane, a stoki w większości oświetlone. Beskidy idealnie nadają się zarówno na rodzinny wypoczynek jak i na samodzielny wyjazd nastolatka na obóz młodzieżowy.

Tatry - stoki narciarskie dla orłów

Jeżeli chodzi o najwyższe polskie góry, jakimi są Tatry, to podobnie jak w Beskidach, można tu znaleźć wiele interesujących tras zjazdowych. Większość z nich cechuje się jednak dosyć dużym nachyleniem stoków, przez co dedykowane są one bardziej doświadczonym narciarzom. Można oczywiście również znaleźć trasy przeznaczone dla osób początkujących. Na popularność tego regionu w dużej mierze pracuje również jego stolica - Zakopane. Jest tu wiele atrakcji, z których można korzystać w momencie gorszych warunków atmosferycznych. Trzeba jednak pamiętać o tym, że w Zakopanym i okolicach przez cały rok jest duże natężenie ruchu turystycznego, a jego szczyt przypada na wakacje oraz właśnie ferie zimowe. Każdy, kto pragnie odpocząć od zgiełku i hałasu powinien zdecydowanie omijać Zakopane szerokim łukiem.

Jeżeli szukasz jeszcze innego pomysłu na spędzenie ferii zimowych, wejdź na http://www.wakacjezdzieckiem.pl/

Usługi Turystyczne Wojciech Smoczyński
ul. Normandii 2a
05-509 Józefosław
NIP 584-104-05-32
REGON 190911719

Osoba do kontaktu:
Anna Smoczyńska
E mail: info@wakacjezdzieckiem.pl

https://www.wakacjezdzieckiem.pl/

ferie w górach


Budowa domów w Rzeszowie

Budowa domów w Rzeszowie

30 października 2017

Rzeszów jest dużym miastem, które ma wiele do zaoferowania swoim mieszkańcom. Chodzi ...

Więcej
Historia antyczna

Historia antyczna

16 grudnia 2017

Historia antyczna czy inaczej starożytna to historia Europy i Bliskiego Wschodu. Są to daty od ...

Więcej
Możliwości rozwoju jakie daje ekonomia

Możliwości rozwoju jakie daje ekonomia

10 lutego 2018

O możliwościach rozwoju inteligencji finansowej człowieka wie chyba każdy. Nauką, która może ...

Więcej