Doradztwo procesowe i audyty działania

26 października 2017
Doradztwo procesowe i audyty działania

Nie, nie chodzi o doradztwo w czasie procesów wytoczonych przez wściekłych klientów. Doradztwo procesowe jest gałęzią doradztwa świadczonego firmom, które polega na zagłębianiu się osoby prowadzącej badanie organizacji w jej normalne, codzienne działanie. Może się to wydawać dość banalne i w pewnej mierze banalne jest, bo czymś takim coraz częściej zajmują się przy okazji księgowi z zatrudnionych przez firmę biur rachunkowych, co jednak w niczym nie zmienia faktu, ze potencjał dla poprawy jest zazwyczaj bardzo duży.

 

Diabeł tkwi w szczegółach (błędy w księgowości mogą powodować zupełnie niepotrzebny wzrost kosztów)

Na wolnym rynku działa wiele niemal identycznych firm. To jego cecha rozpoznawcza. Jedne z nich radzą sobie jednak trochę lepiej, a inne trochę gorzej. Część z firm rozwija się, zdywersyfikuje swoja ofertę i zmarłych firm staje się podmiotami średnimi. Pozostałe w najlepszym wypadku zachowują swój stan posiadania, a częściej po prostu padają. Dlaczego tak się dzieje? (w każdej firmie istnieją procesy, które da się usprawnić) W końcu wszystkie te firmy operują na tym samym rynku, są ograniczane takimi samymi przepisami prawa, płacą takie same podatki i tak dalej. No właśnie, nie do końca. Inne zakwalifikowanie takiego samego typu działalności, inny sposób organizacji formalnej firmy robiącej dokładnie to samo lub zakup składników majątku w innym trybie mogą robić bardzo dużą różnicę.

 

Dobra rada (to przepisy decydują o tym, czy samochód jest autem ciężarowym czy osobowym)

Tego typu zmiany nie są trikami czy naginaniem prawa, a prawidłowym, najbardziej efektywnym podejściem do zarządzania. Podobnych możliwości jest wiele w firmach każdej wielkości, ale oczywiście mała firma będzie raczej musiała skorzystać z pomocy eksperta pracującego w biurze rachunkowym, który wiele firm już widział, ma niezłe doświadczenie i jest w stanie zaproponować wiele usprawnień. Większe firmy mogą korzystać ze specjalnych audytorów, którzy analizują każdy, nawet najmniejszy element składowy działania przedsiębiorstwa i starają się go optymalizować według zasad prakseologicznych. Tego typu usługi zazwyczaj przekładają się na wyraźne obniżenie kosztów działalności i poprawę jakości produktu, nawet jeśli audytor zna się na finansach, a firma produkuje płytki brukowe.

Wynajmujemy autobus

Wynajmujemy autobus

27 grudnia 2017

Jeżeli wybieramy się w podróż często korzystamy ze środków publicznej lokomocji. Dla ...

Więcej
Historia antyczna

Historia antyczna

16 grudnia 2017

Historia antyczna czy inaczej starożytna to historia Europy i Bliskiego Wschodu. Są to daty od ...

Więcej
Wybierając zegarek postaw na jakość

Wybierając zegarek postaw na jakość

19 stycznia 2018

Tendencja kupowania zegarków wzrasta w zawrotnym tempie z roku na rok. Aczkolwiek nie ...

Więcej