Doradztwo procesowe i audyty działania

26 października 2017
Doradztwo procesowe i audyty działania

Nie, nie chodzi o doradztwo w czasie procesów wytoczonych przez wściekłych klientów. Doradztwo procesowe jest gałęzią doradztwa świadczonego firmom, które polega na zagłębianiu się osoby prowadzącej badanie organizacji w jej normalne, codzienne działanie. Może się to wydawać dość banalne i w pewnej mierze banalne jest, bo czymś takim coraz częściej zajmują się przy okazji księgowi z zatrudnionych przez firmę biur rachunkowych, co jednak w niczym nie zmienia faktu, ze potencjał dla poprawy jest zazwyczaj bardzo duży.

 

Diabeł tkwi w szczegółach (błędy w księgowości mogą powodować zupełnie niepotrzebny wzrost kosztów)

Na wolnym rynku działa wiele niemal identycznych firm. To jego cecha rozpoznawcza. Jedne z nich radzą sobie jednak trochę lepiej, a inne trochę gorzej. Część z firm rozwija się, zdywersyfikuje swoja ofertę i zmarłych firm staje się podmiotami średnimi. Pozostałe w najlepszym wypadku zachowują swój stan posiadania, a częściej po prostu padają. Dlaczego tak się dzieje? (w każdej firmie istnieją procesy, które da się usprawnić) W końcu wszystkie te firmy operują na tym samym rynku, są ograniczane takimi samymi przepisami prawa, płacą takie same podatki i tak dalej. No właśnie, nie do końca. Inne zakwalifikowanie takiego samego typu działalności, inny sposób organizacji formalnej firmy robiącej dokładnie to samo lub zakup składników majątku w innym trybie mogą robić bardzo dużą różnicę.

 

Dobra rada (to przepisy decydują o tym, czy samochód jest autem ciężarowym czy osobowym)

Tego typu zmiany nie są trikami czy naginaniem prawa, a prawidłowym, najbardziej efektywnym podejściem do zarządzania. Podobnych możliwości jest wiele w firmach każdej wielkości, ale oczywiście mała firma będzie raczej musiała skorzystać z pomocy eksperta pracującego w biurze rachunkowym, który wiele firm już widział, ma niezłe doświadczenie i jest w stanie zaproponować wiele usprawnień. Większe firmy mogą korzystać ze specjalnych audytorów, którzy analizują każdy, nawet najmniejszy element składowy działania przedsiębiorstwa i starają się go optymalizować według zasad prakseologicznych. Tego typu usługi zazwyczaj przekładają się na wyraźne obniżenie kosztów działalności i poprawę jakości produktu, nawet jeśli audytor zna się na finansach, a firma produkuje płytki brukowe.

Budowa domów w Rzeszowie

Budowa domów w Rzeszowie

30 października 2017

Rzeszów jest dużym miastem, które ma wiele do zaoferowania swoim mieszkańcom. Chodzi ...

Więcej
Historia antyczna

Historia antyczna

16 grudnia 2017

Historia antyczna czy inaczej starożytna to historia Europy i Bliskiego Wschodu. Są to daty od ...

Więcej
Fotografie i miejsca, w jakich można je robić

Fotografie i miejsca, w jakich można je robić

21 grudnia 2017

Zdjęcia to jak wszystkim wiadomo doskonała pamiątka z wielu uroczystości rodzinnych, jakiś ...

Więcej